Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerBilimYouTuber CharmQuell, "Ayça_22"nin Kim Olduğunu Buldu

YouTuber CharmQuell, “Ayça_22″nin Kim Olduğunu Buldu [Video]

Günümüzdeki üzere onlarca toplumsal medya platformunun olmadığı 2000’li yıllarda, Windows Live Messenger yahut herkes tarafından MSN ismiyle bilinen bir uygulama vardı. İnsanları arkadaş olarak ekleme, onlarla sohbet etmemizi sağlama, profillere durum ekleme ve daha birçok kullanışlı özelliğe sahip olan bu uygulama, o vakitlerde elbet herkesin favorisiydi.

MSN periyodundan en çok akılda kalan şey ise “Ayça_22”ydi. O vakitlerde gezindiğimiz birçok sitede, “Ayça_22 kamera açtı” üzere bildirimlerle karşılaşıyorduk. Daha sonra farklı fotoğraflarla da karşımıza çıkan bu kişinin kim olduğu ise hiç kimse tarafından bilinmiyordu. Bu da “Ayça_22”nin internet tarihinin en büyük gizemlerinden biri hâline gelmesini sağladı. Bugün ise gizem nihayet çözüldü ve yıllardır hepimizin aklında olan bu soruya ise ünlü YouTuber “CharmQuell” karşılık verdi.

İşte CharmQuell’in Ayça_22’nin gerçek kimliğini ortaya çıkardığı video:

Gerçek ismi Fırat Yayla olan, lakin hepimizin “CharmQuell” olarak tanıdığı YouTuber, Ayça_22’nin kimliğini birkaç saat evvel paylaştığı bir görüntüyle ortaya çıkardı. 646 bin aboneye sahip olan ünlü isim, derin bir araştırma yaparak herkesin bir periyot aşık olduğu bu kişinin kim olduğunu bularak adeta herkesin içini rahatlattı.

CharmQuell, birinci evvel Google aramalarında çıkan “Ayça_22 kamera açtı”  bildirimindeki sarışın kızdan Google aramalarında çıkan Ayça_22’lere kadar bu kişi olduğu sav edilen birçok manzarayı inceliyor.  

Devamında ise gerçek Ayça_22’yi bulmak için o hepimizin bildiği fotoğrafı taratarak internet arşivlerini inceliyor. Bunun sonucunda da fotoğrafın izine Linkin Park hayranları için açılan bir sitede rastlıyor. Araştırmalarının devamında da Ayça_22’nin gerçekte Eda Sak isimli bir bayan olduğunu ortaya çıkarıyor ve günümüzdeki hâlini buluyor. Bunu nasıl yaptığını ayrıntılı bir halde görmek için görüntüyü izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Herkesin Ayça_22 olarak bildiği Eda Sak da görüntüye karşılık verdi

Kısa müddette binlerce insan tarafından izlenen bu başarılı görüntünün sonunda Ayça_22 olduğu ortaya çıkan Eda Sak isimli kişi de yorumlardan içeriğe karşılık verdi. Sak, karşılığında fotoğrafının yayılmasının onu nasıl etkilediği üzere hususlara değinerek şu tabirleri kullandı:

Bu formda ilgi alımlı ve gizemli bir görüntüye bahis olmak hayatım boyunca aklıma gelmezdi. O devirler bu fotoğrafın bu halde yayılması çok canımı sıkmıştı lakin artık baktığımda gülüp geçiyorum. Bende tatlı bir gençlik anısı olarak kaldı. İnternette Ayça_22 üzere spesifik bir olayla tanınmış olmak benim için çok garip olsa da tekrar de benim üzerimde makûs bir tesiri olmadı. Şuan pek keyifli bir yaşantım var. Görüntüyü hazırlarken girdiğin siteleri ben bile unutmuştum o siteye o periyotlar lise arkadaşlarımızla müzik dinlemek ve sohbet etmek için üye olmuştuk.”

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?