Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerKripto ParaYapılan Araştırma, Kripto Dostu Ülkeleri Ortaya Koydu

Yapılan Araştırma, Kripto Dostu Ülkeleri Ortaya Koydu

Coincub’ın araştırmasına göre Almanya, Singapur ve ABD, en kripto dostu ülkeler oldu.

Coincub tarafından yapılan araştırmaya göre Almanya, 2022 yılının en kripto dostu ülkesi oldu. Almanya’yı geçtiğimiz yılın birincisi Singapur ve ABD takip etti.

Coincub, kripto para dostu ülkelerin son birkaç ayda değiştiğini ortaya koydu. Şirket, “Almanya’nın kripto para birimini kabul etmesi ve kripto yatırımlarına izin verme konusundaki çığır açan kararı, ülkeyi 2022 yılının ilk çeyreği için zirveye yerleştirdi” ifadelerini kullandı.

Almanya’daki en büyük finans grubu Sparkasse, geçtiğimiz günlerde 50 milyon müşterisinde dijital varlık hizmeti sunmak istediğini açıkladı.

2021 yılının 4. çeyreğinde lider konumda yer alan Singapur şimdilik ikinci sırada yer alırken ABD de üçüncü sırada yer aldı. Avustralya ve İsviçre de dördüncü ve beşinci sırayı paylaştı.

Kripto dostu profilini geliştiren diğer ülkeler ise Hollanda, Fransa ve İspanya. Coincub’a göre bu ülkeler, sektöre karşı olumlu bir tutum izlemeye başladı. Ülkelerde kripto faaliyetleri artarken blockchain girişimlerinin sayısında da artış görüldü.

 

 

 

Kripto Para Milyarderi: Bitcoin Kışı Daha Berbat Olabilirdi!

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?