Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerWebWeb Sitelerin Eski Hallerini Görmek Mümkün

Web Sitelerin Eski Hallerini Görmek Mümkün

İnternet sitelerinin eski halini görmek mümkün mü?

İnternet siteleri vakitle değişiyor ve sitelerin eski hali merak konusu olabiliyor. Bu değişimleri ve yenilikleri yapmadan evvel internet siteleri nasıldı öğrenmek ister misiniz?

Gerek toplumsal medya siteleri, gerek takip etmeyi çok sevdiğiniz bir haber sitesi sitesi; site fark etmeksizin hepsinin evvelden nasıl göründüğünü görebildiğinizi söylesem ilginizi çeker miydi?

Dünyanın en çok ziyaret edilen ve dünyadaki internet trafiğinin büyük bir çoğunluğunu oluşturan Google evvelce nasıl görünüyordu?

Archive.org tarafından sunulan “Wayback Machine” ile bu sorularınız yanıtsız kalmıyor. https://archive.org/web/ internet sitesine giderek eski halini görmek istediğiniz site ya da içeriği arama butonuna yazıyorsunuz.

Sitelerin eski halini nasıl görebiliriz?

Waybac Machine ismi verilen sitede üstte gördüğünüz arama kutucuğundan eski manzarası kaydedilmiş siteler araması yapabilirsiniz. Dilediğiniz internet sitesini deneyebilirsiniz. Favori youtube kanalınız ya da en çok ziyaret ettiğiniz site evvelden nasıl görünüyordu merak ediyorsanız size birkaç örnek sunalım.

Google Evvelden Nasıl Görünüyordu?
Aşağıdaki görsel 10 Mayıs 2000 Yılına Aittir:

Facebook Evvelce Nasıl Görünüyordu?
Facebook domaini Mark Zuckerberg tarafından kaydedilmeden evvel öbür bir site olarak kullanılıyordu. Facebook.com Eylül 2000 yılında bu türlü gözüküyordu:

Bir sitenin eski halini görme

Sizde sitelerin eski hallerini görmek istiyorsanız, Wayback Machine sitesine göz atabilirsiniz.

 

 

Google’dan Yazıyı Fotoğrafa Dönüştüren Yapay Zeka

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?