Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerEkonomiTarihi sosyal konut hamlesinde emekliye müjde!

Tarihi sosyal konut hamlesinde emekliye müjde!

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi kampanyasında ayrıntılar netleşiyor. Eylül ayında Lider Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm ayrıntılarıyla açıklayacağı dev toplumsal konut projesi kapsamında hiç konutu olmayan vatandaşa konut, arsa ve işyerlerinin 20 yıl vadeli olarak ve uygun taksitlerle satışa sunulması planlanıyor. Dev konut atağı kapsamında dar gelirliler, şehit ve gazi yakınlarının yanı sıra gençler ve emekliler de başka kota içinde pahalandırılacak. Edinilen bilgilere nazaran, gelen ağır talep üzerine toplam konut sayısının yüzde 20’si gençlere, yüzde 20’lik kota da emekli vatandaşlara ayrıldı.

HER 5 GENÇTEN BİRİNE EV

TOKİ’nin daha evvel yaptığı toplumsal konut projelerini içeren kampanyalarda meskeni olmayan emeklilere de başka kota oluşturulmuştu. Lakin dev konut atağı kapsamında dar gelirliler, emekliler, şehit ve gazi yakınları yanı sıra gençler ve yeni evlenecekler de farklı kota içinde pahalandırılacak. Proje kapsamında ayrılması planlanan yüzde 20’lik kota ile her beş gençten biri mesken sahibi olacak. Tıpkı durum emekli vatandaşlar için de geçerli olacak. Anadolu kentleri ve İstanbul’da makul aile geliri üst sonu ve daha evvel meskeni olmaması şartlarının aranacağı kampanyada, müracaatlar akabinde kura yolu ile konut edinimi sağlanacak.

TALEP BELİRLEYECEK

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği kampanya kapsamında konut sayısı vilayetlerden gelen talebe nazaran belirlenecek. Büyük kentler başta olm ak üzere 81 vilayette 450- 500 bin konut ve işyeri yapılması planlanıyor. Projenin son halini ve tüm detayları Lider Recep Tayyip Erdoğan eylül ayında vatandaşa müjdeleyecek.

EVİ OLMAYAN VATANDAŞ KALMAYACAK

Lider vatandaş kalmayacak formda kampanyaya devam edilmesi planlanıyor. Hayata geçirilecek tarihi projeyle birlikte bilhassa yapılacak rekor sayıdaki toplumsal konutlar için vatandaşın erişilebilir kaidelerde kira öder üzere konut sahibi olmasını sağlamak, fahiş kira sayılarını düşürmek, salgın devrinde daralan konut arzını süratle artırarak, inşaat bölümünü canlandırmak amaçlanıyor. Altyapılı arsa satışı projesinde de hiç konutu olmayan vatandaşa kendi istediği üzere konut yapma imkânı yeniden uygun ödeme şartlarıyla sağlanması planlanıyor.

 

 

Müddet uzatıldı! Bankanıza koşun: 10 bin TL veriyorlar

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?