Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerKripto ParaSlovenya, Dünyanın En Kripto Dostu Ülkesi Oldu

Slovenya, Dünyanın En Kripto Dostu Ülkesi Oldu

Slovenya, dijital varlıkları ödeme yöntemi olarak kabul eden 72 mağazası ve 33 spor salonuyla, dünyanın en kripto dostu ülkesi oldu.

Havacılık şirketi Fast Private Jet’in araştırmasına göre Slovenya, dünyanın en kripto dostu ülkesi konumunda yer alıyor.

Fast Private Jet, hangi ülkede daha fazla kripto ödemesi kabul edildiğini görmek için bir araştırma yaptı. Slovenya birinci sırada yer alırken, onu sırasıyla Çek Cumhuriyeti, Arjantin, Japonya, İspanya ve Kolombiya takip etti.

Slovenya’da kripto ile ödeme kabul eden 72 mağaza ve 33 spor salonu yer alıyor. Başkent Ljubljana, aynı zamanda Avrupa’nın en kripto dostu destinasyonudur. Şehrin en büyük alışveriş merkezinin ismi de “BTC City”.

Avrupa’nın en kripto dostu ikinci şehri Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olurken, üçüncü sırayı da İspanya’nın başkenti Madrid aldı.

Şaşırtıcı olmayan bir biçimde en az kripto dostu olan ülkeler arasında Çin başı çekti. Umman, Mısır, Cezayir, Katar, Irak, Tunus, Fas ve Bangladeş de sektöre karşı sergiledikleri olumsuz tutumlarıyla listede yer aldı.

 

 

 

 

FBI Listesinin ‘Kripto Kraliçesi’ Sırra Kadem Bastı!

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?