Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerTeknolojiOyun Dünyasının Dev İsmi Ubisoft da Yakında Satılabilir

Oyun Dünyasının Dev İsmi Ubisoft da Yakında Satılabilir

Geçtiğimiz birkaç süreç, oyun dünyası için fazlasıyla büyük ve sürpriz haberlere yer verdi. Eylül 2021’de Bethesda’yı satın alan Microsoft, Ocak 2022’deyse Activision Blizzard’ı rekor fiyata satın alacağını duyurmuştu. Microsoft’un satın alımı, toplam 68,7 milyar dolara denk geliyordu. Bunun ardından oyun dünyasının en dev ikinci ismi Sony de karşı atağa geçmişti.

Sony, Microsoft’un satın alma haberinden birkaç gün sonra Destiny ve Halo gibi serilerin arkasındaki isim olan Bungie’yi satın almıştı. Oyun sektöründe büyük stüdyolar afiyetle şirketler tarafından bünyelerine katılmaya devam ederken, bu haberlerin ardından gözler Ubisoft ve EA’e çevrilmişti. EA’den bu konuda ses olmazken, bugün Ubisoft’tan bazı haberler gelmeye başladı.

Şimdilik sadece özel sermaye şirketlerinin ilgisini çekiyor:

Bloomberg tarafından paylaşılan habere göre Ubisoft, yavaş yavaş bazı şirketlerin radarına girmeye başladı. Sektör kaynaklarından elde edilen bilgilere göre şirket için birden fazla özel sermaye şirketi birbiriyle yarışmaya başladı. Bu sermaye şirketleri için Blackstone Inc. ve KKR & Co.’nun adı geçerken, oyun dünyasının içinden herhangi bir şirketin ismiyse geçmedi.

Bloomberg’in haberi medyaya ‘Microsoft, Ubisoft ile görüşmelere başladı’ gibi yansıyor olsa da Bloomberg, haberinde bu iki şirketten başka bir şirketi anmadı. Dolayısıyla Ubisoft’un peşinde olan şirketlerin şu anda yalnızca oyun sektöründe büyük para kaldırmak isteyen özel sermaye şirketlerinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu şirketler Ubisoft’u satın almaları durumunda kendilerine gelen uygun teklifle şirketi yeniden satmayı ve kâr elde etmeyi düşünecektir. Bloomberg, Ubisoft’un şu anda herhangi bir şirketle ciddi bir görüşme içinde olmadığını da belirtti.

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?