Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerMicrosoft Excel'de Takip Çizelgesi

Microsoft Excel’de Takip Çizelgesi

Microsoft Excel’de kolay bir şekilde takip çizelgesi nasıl yapılır? Bir çok şirket çalışanının ihtiyacı olan bu işlem, çalıştığınız iş yerinde personellerinizin kaç gün rapor aldığını, kaç gün izin kullandığını, kaç gün işe geldiğini, kaç mesaiye geldiğini veya gelmediğini takip etmek amaçlı basit bir personel takip çizelgesi dosyasıdır.

Takip Çizelgesi oluşturmak için gerekli olan formül ‘EĞERSAY‘ formülüdür. Bu formül sayesinde istediğimiz bir işareti saymasını sağlayabiliriz. Örneğin; İzinliler (İ), Raporlular (R), Devamsızlıklar (D) vs. ‘EĞERSAY’ formülü ile bu belirlenen harfleri saymasını sağlayacağız.

 

Yukarıdaki örnek oluşturduğumuz tablodaki Takip Çizelgesinden devam edelim. Göründüğü gibi çizelgede ad-soyad, mesai günleri ve takip edilmesi gerekilen durumları gösteren sütunlar vardır.

Örneğin raporlu olanları sayacak formül yazalım;

Kişi Adı Soyadı: Keyifsiz.com

Bu sütun üzerinden devam edelim. Yani formülümüz şöyle olmalıdır; =EĞERSAY(C130:AG130;”R”)

Bu formül şunu söyler, Keyifsiz.com isimli şahısın bulunduğu satırda 1’den 31’e kadar R işareti ile işaretlediğim sütunları say.

Formülü kendinize göre değiştirebilirsiniz. Tırnak işareti içindeki “R” yerine ne yazarsanız formül onu sayar. B yazarsanız B harflerini, Ö yazarsanız Ö harflerini yada rakam yazarsanız rakamları sayar.

 

Sizler için hazırladığımız örnek takip çizelgesi dosyasını indirebilirsiniz.

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?