Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaDiğerEkonomiKüresel piyasalar ekonomik görünüme odaklandı

Küresel piyasalar ekonomik görünüme odaklandı

Global ekonomik görünümün düşük büyüme trendini yansıtması payları olumsuz etkilemeye devam ediyor. ABD’de düşük gelen Tüketici İnancının akabinde endekslerde teknoloji şirketleri öncülüğünde düşüşler yaşandı.

 

Nasdaq yüzde 3, S&P 500 ise yüzde 2 ile süratli kıymet kaybetti. Bu sabah iki endekste vadeliler yüzde 0,2 yükselişle hafif toparlanmaya işaret ediyor.

 

Asya’da, Çin’in Kovid-19 tedbirlerini bir ölçü yumuşatmasına karşın risk iştahı düşük. MSCI Asya Pasifik Endeksi’nde dört günlük yükseliş serisi son buluyor.

 

Salı günü yüzde 0,4 ile yaklaşık bir haftanın en yüksek günlük artışını yaşayan Bloomberg Dolar Endeksi bu sabah yatay ve 1.258,5’ten süreç görüyor.

 

ABD ham petrolü 111 dolardan alıcı bulurken, Bitcoin 20 bin dolar düzeyine yakın.

EKONOMİDE İTİMAT KAYBI

 

İyimser Fed yorumlarına karşın inanç göstergeleri ABD iktisadında yavaşlamanın kapıda olduğuna işaret ediyor. ABD Conference Board Tüketici İnanç Endeksi beklentilerin üzerinde düşerek 16 ayın taban düzeyine geriledi.

 

Mayıs’ta 103,2 olarak açıklanan endeks, haziranda 98,7’ye geriledi. Endeks içinde tüketicinin altı aylık öngörüsünü yansıtan beklentiler endeksi ise neredeyse 10 yılın tabanına geri çekildi. Conference Board Ekonomik Göstergeler Yöneticisi Lynn Franco “Beklentiler endeksi 80’in altına gerileyerek yılın ikinci yarısında daha zayıf bir büyümeye işaret ediyor” yorumunu yaptı.

 

 

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?