Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaGalerilerKüçük odalarınızı büyük gösteren ipuçları

Küçük odalarınızı büyük gösteren ipuçları

By Caprice Home’un kurucusu Londra’da yaşayan model ve iş insanı Caprice Bourret, küçük odaları büyük göstermenin püf noktalarını anlattı.  Bourret’a göre küçük odaları büyük göstermenin 6 sırrı şöyle:

1-Küçük odayı döşemeyle büyük gösterin

Küçük bir odaya sahipseniz karanlık döşeme ile odanızı daha büyük gösterebilirsiniz. Fazla ışık almayan küçük odalar daha koyu zemin ile daha büyük görünür. Ahşap veya laminat parke kullanacaksanız, kalasları ana ışık kaynağına doğru yerleştirin. Açık duvar rengi ve koyu döşeme ile odanız daha büyük görünecektir.

2-Küçük bir duvar seçin ve desenle yaratıcı olun

Odanız küçükse odanızdaki bir duvarı seçin ve o duvarı desenli bir duvar kaplaması ile minimalize ederek farklı duvar kağıtlarıyla renklendirebilirsiniz. Böylelikle odanızı hem renklendirebilir hem de daha büyük gösterebilirsiniz.

3-Aynaları doğal ışığın yanına asın

Aydınlatma ve aynaların gücünü hafife almayın. Aynalar, herhangi bir odayı dönüştürebilir ve genel histe en büyük farkı yaratabilirler. Daha fazla alan yanılsaması vermek için aynayı yansıtan yapay aydınlatmayı konumlandırarak efekt ekleyin.

4-Raflarla tasarruf edin

Raflarınızı kullanarak küçük alanınızı genişletebilirsiniz. Fazlalıklarınızı raflara koyarak hem kendi alanınızı genişletin hem de raflarınıza şıklık katın.

5-Kalın perdeleri kaldırın 

Kalın, ağır perdeler, odayı ağırlaştıracağı ve doğal ışığı emeceği için odanızı kapalı ve karanlık hissettirecektir. Bu yüzden doğal ışığın içeriye girmesini sağlayan şeffaf perdeler kullanmak evinizi daha geniş gösterecektir.

6-Bol yastık kullanın 

Odanızının ilgi alanını yastıklara aktararak odanın genişliği ile oynayabilirsiniz. Yastıklarla odanızın dengesini kurabilir farklı bir hava katabilirsiniz. Ayrıca renkli desenli yastıklar kullanmak evinizin rengini de açacaktır.

 

 

En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?