Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerTeknolojiKatlanabilir ekranlı bilgisayar pazarı genişliyor!

Katlanabilir ekranlı bilgisayar pazarı genişliyor!

Samsung, Huawei, Xiaomi ve Vivo hali hazırda katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar üretiyor. Bu telefonların popülerliğinin artması ile birlikte katlanabilir ekran teknolojisi dizüstü bilgisayar pazarına da sıçrıyor. Lenovo Thinkpad X1 Fold ile başlayan bu hareket diğer markalar tarafından da takip edilecek gibi görünüyor. Gelen bilgilere göre HP, katlanabilir OLED ekranlı 17 inçlik büyük bir dizüstü bilgisayar üzerinde çalışıyor.

HP katlanabilir ekranlı bilgisayar üzerinde çalışıyor

Katlanabilir ekranlar hayatımıza girdiğinden beri çeşitli sorunlarla karşı karşıya kaldı. Ekranın katlanma noktasında birçok sorun yaşayan markalar, yeni modellerle birlikte bu sorunu da çözmeye başladı. HP markası da daha önce denenmiş teknolojileri kullanarak bu sorunu yaşamaktan kaçınmak istiyor.

Gelen bilgiler LG ve SK IE Technology , HP’ye ince bir polyimid filmden yapılmış 10.000 esnek OLED ekran sağladığını gösteriyor. Bu malzeme daha önce Samsung Galaxy Fold‘da da kullanıldı. Buna göre LG, 17 inçlik katlanabilir bir dizsütü bilgisayar üzerinde çalışıyor.

İlk etapta bir tablet gibi görünen bu bilgisayarlar, katlandığında ise farkını ortaya koyuyor. Bu bilgisayarlar katlandığında bir yarısı klavyeye dönüşürken diğer yarısı ekran olarak kullanılabiliyor. Katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar pazarı şuanda oldukça küçük ancak bu teknoloji geliştiği takdirde tablet ve 2’si bir arada laptoplardan rol çalması kaçınılmaz.

 

 

 

Hepsi Bir Diğerinden Kaliteli 15 Adet HD Arka Plan Resimleri

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?