Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaHaberlerBiden, Kraliçe 2. Elizabeth'in cenazesini için İngiltere'de

Biden, Kraliçe 2. Elizabeth’in cenazesini için İngiltere’de

İngiltere’nin en uzun müddet tahtta kalan hükümdarı Kraliçe II. Elizabeth’in 8 Eylül’de 96 yaşında hayatını kaybetmesinin akabinde yarın düzenlenecek olan cenaze merasimi için dünyanın dört bir yanından başkanlar ve eşleri İngiltere’ye gelmeye devam ediyor.

İngiltere’nin başşehri Londra’ya gelen ABD Lideri Joe Biden ve eşi Jill Biden, yarınki cenaze merasim öncesi Kraliçe Elizabeth’in Westminster Hall’daki tabutunu ziyaret etti, akabinde Lancaster House’da Kraliçe Elizabeth’in taziye defterini imzaladı.

“70 yıldır ona sahip olduğumuz için şanslıydınız”

Biden yaptığı açıklamada, Kraliçe Elizabeth’i “insaflı” ve “onurlu” bir hükümdar olarak nitelendirerek, “Bütün İngiltere halkı, Birleşik Krallık’taki tüm beşerler, kalplerimiz sizinle. 70 yıldır ona sahip olduğunuz için şanslıydınız, hepimiz öyleydik. Dünya onun için daha iyi” dedi.

Biden ve eşi, Lancaster House’un akabinde Buckingham Sarayı’nda Kral Charles tarafından verilen resepsiyona katıldı.

 

 

 

Hayvanların Öldürülmesine Para Karşılığı Müsaade Veriliyor

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?