Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerEkonomiHazine Bakanı Yellen’dan Resesyon Açıklaması

Hazine Bakanı Yellen’dan Resesyon Açıklaması

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, verilerin ülkenin şu anda resesyonda olduğunu kanıtlamadığını söyledi.

Yellen, ABD’nin gayri safi yurtiçi hasılasında düşüş yaşanmasının ardından açıklamalarda bulundu. Hazine Bakanı, bu verilerin resesyona bir kanıt oluşturmadığını düşünüyor.

Yellen, gerçek bir resesyon olması için ekonomide geniş tabanlı bir zayıflama görülmesi gerektiğini söyledi. Ona göre şu anda yaşanan şey bu değil.

Yellen, ülkenin istihdamda, tüketici harcamalarında ve iş dünyasında büyüme yaşadığını kaydetti. İstihdam, yılın ikinci çeyreğinde arttı ve 1,1 milyon yeni iş sağlandı.

Hazine Bakanı, enflasyonun hala çok yüksek olduğunu ve bunu düşürmenin yönetim için en önemli öncelik olduğunu ifade etti.

 

Bakanlar Kurulu Toplandı: Ana Gündem Ekonomi

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?