Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaHaberlerHatay ve Malatya'dan getirilen depremzede huzurevi sakinleri Antalya'ya yerleştirildi

Hatay ve Malatya’dan getirilen depremzede huzurevi sakinleri Antalya’ya yerleştirildi

Kahramanmaraş merkezli iki büyük sarsıntıdan etkilenen Hatay ve Malatya’da huzurevinde yaşayanlar, Antalya’daki huzurevine yerleştiriliyor.

Antalya Valiliği ile Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü koordinesinde, Hatay’dan 50, Malatya’dan da 100 huzurevi sakini, otobüslerle kente getirilerek Muratpaşa ilçesindeki Antalya Huzurevi’ne yerleştirildi.

Antalya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Abdullah Çalışkan, AA muhabirine, deprem bölgesindeki huzurevlerinin yeniden yaşanabilir hale getirilinceye kadar huzurevi sakinlerinin Antalya’da konuk edileceğini söyledi.

Yaşlıların her türlü gereksinimlerinin karşılanacağını söz eden Çalışkan, zelzele travmalarına yönelik de ruhsal dayanak sağlanacağını kaydetti.

“Böylesini daha önce hiç görmedim”

Huzurevine yerleştirilen 68 yaşındaki Ayşe Usangaç, AA muhabirine, huzurevindeki odasında zelzeleye tek başına yakalandığını ve büyük dehşet yaşadığını söyledi.

Yıllar evvel Antakya’da bir deprem yaşadığını anlatan Usangaç, “Böylesini daha önce hiç görmedim, her şey çatırdıyordu. Daha önce bize gösterdikleri için hemen sandalyenin altına girdim ve beklemeye başladım.” dedi.

Deprem bittikten sonra oğlunun telefonla kendisine ulaştığını belirten Usangaç, oğlu, kızı ve torunlarının depremden yaralı olarak kurtulduğunu kaydetti.

Kendisinin Antalya’ya geldiğini lakin orada kalan çocukları ve torunları için endişelendiğini lisana getiren Usangaç, “Oğlum evin çatısının, duvarlarının yıkıldığını, her yerin zarar gördüğünü söyledi. Eve giremiyorlar, pazar yerinde yatıp kalkıyorlar. Allah’ım kimseye yaşatmasın böyle bir şey, ben buradayım ama aklım orada. Çocuklarım, torunlarım yaralıydı. Şükür canları sağ, bu bana yeter.” diye konuştu.

“Bizi Antalya’ya getirdiler, herkes bizimle ilgileniyor”

Huzurevi sakinlerinden Emine Öcal, sarsıntıyla uyandığını ve kaldıkları huzurevinin ziyan gördüğünü belirtti.

70 yaşındaki Murat Eryılmaz da şiddetli bir sarsıntısı yaşadıklarını söyledi. Birtakım yakınlarının Hatay’da yaşadığını ve evlerine giremediklerini aktaran Eryılmaz, “Bizi Antalya’ya getirdiler, herkes bizimle ilgileniyor, hiç bir eza yaşamadık ve çok hoş ilgileniyorlar.” tabirini kullandı.

KAYNAK: AA
Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?