Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaHaberlerHasan Dağı'nda volkanik hareketlilik iddiası! Valilikten açıklama!

Hasan Dağı’nda volkanik hareketlilik iddiası! Valilikten açıklama!

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) bilgilerine nazaran; saat 13.27’de merkez üssü Bor ilçesi olan, yerin 7 kilometre derinliğinde 5.3 büyüklüğünde meydana gelen sarsıntının akabinde Aksaray Valiliği Hasan Dağı ile ilgili bir açıklama yayımladı.

AKSARAY VALİLİĞİ: OLUMSUZ BİR DURUM KELAM KONUSU DEĞİL

Valilik tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: 

“Aynı bölgede meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki zelzeleden sonra TÜBİTAK kapsamında desteklenen proje ve AFAD takviyesi ile Hasan Dağı ve TGFZ (Tuz Gölü Fay Zonu) toplam 5 GPS istasyonu ve farklı sensörlerle birlikte Hasan Dağı anlık olarak takip edilmektedir. 25 Şubat 2023 tarihinde Niğde Bor’da meydana gelen depremde Hasan Dağı’nda bulunan istasyonlar tarafından da kaydedilmiştir. Mevcut bulgular ışığında şu anda volkanik hareketlilik ile ilgili tarafımıza ulaşan olumsuz bir durum kelam konusu değildir. Ayrıyeten, meydana gelen sarsıntının akabinde takımlarımız, ilimiz genelinde alan tarama faaliyetlerini tamamlamış olup, rastgele bir olumsuzluk bulunmamaktadır.” 

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?