Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerWebGoogle, Çalışanlarının Maaşlarına Zam Yaptı

Google, Çalışanlarının Maaşlarına Zam Yaptı

Teknoloji devi, performans incelemelerini ve promosyonlarını sisteme sokma gayretlerinde değişiklikler yaptı.

 

Yöneticiler, yeniliklerin Google’daki çalışanlar için daha yüksek maaşlarla sonuçlanacağını söyledi.

 

Şirketin en son yıllık anketi, çalışanların maaşlarından mutlu olmadığını göstermişti.

 

Google’ın zirve şirketi Alphabet, 1,5 trilyon doların üzerindeki piyasa bedeliyle dünyanın en kıymetli firmalarından biri.

YÖNETİCİ TESİRİ AZALACAK

 

Uzun yıllar ABD’de çalışmak için en düzgün şirketler ortasında giren Google 2021 listesinde birinci 50’ye bile girememişti.

 

Şirket içi araştırmalara nazaran performans değerlendirmeleri yılda ikiden teğe inecek. Ayrıyeten çalışanların birbirini değerlendirmesi öne çıkacak. Öbür bir tabirle çalışan hakkında çalışma arkadaşlarının fikri de kıymetli olacak böylelikle emir-komutaya dayalı değerlendirmeden uzaklaşacak.

 

Pandemiyle birlikte teknoloji alanında emekçi fiyatları yükselmişti. Amazon üzere firmalar transferlerde ve maaşlarda verilebilecek üst hudutları artırmıştı. Google çalışanları şirketin kıymetlendirme tekniğinin mesleklerini baltaladığını düşünüyordu.

 

Ayrıca başta ABD olmak üzere pandemiyle bir arada dünya genelinde enflasyon artışı yaşandı. Google üzere teknoloji şirketlerinin de gelirleri tavan yaptı. Yeniden de çalışanlar bu gelir artışından hisse alamadı. Pay senetleri yükselirken maaşlar büyük ölçüde birebir kaldı.

 

 

 

Google Pixel 7 Pro’nun kutu açılış görüntüsü yayınlandı!

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?