Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerKripto ParaGoldman Sachs, Ethereum Değil: Bu Altcoin ile El Sıkıştı!

Goldman Sachs, Ethereum Değil: Bu Altcoin ile El Sıkıştı!

Goldman Sachs tarafından “ödemelerde fırsat” olarak tanımlanan yeni altcoin projesi bankacılık sektörüyle ciddi ilişkiler kuran bir piyasa devi oldu.

Yatırım devi Goldman Sachs, Ripple’ı “fırsat” olarak tanımlıyor

Goldman Sachs’ın yakın tarihli bir raporu, “Kripto Paralar ve Blockchain’e Genel Bakış”, Ripple’ı (XRP) bir P2P ödeme teknolojisi olan Circle ve Coinbase ile birlikte “ödemelerde bir fırsat” olarak tanımlıyor. Rapor, Ripple tarafından oluşturulan çözümleri kullanan bankalar ve para havale hizmetleri gibi kurumsal ödeme sağlayıcılarından oluşan bir ağ olan RippleNet’i vurguluyor.

Tüketici ana akımında kripto paralar daha belirgin hale geldikçe, finans endüstrisi kriptoya doğru yürüyüşüne devam ediyor. Daha önce, tanınmış bir kripto eleştirmeni olan Warren Buffett, kripto para birimi konusunda uzmanlaşmış Brezilyalı bir dijital banka olan Nubank’a 1 milyar dolar yatırım yaptı. Binance ayrıca, müşterilerin kripto paraları bireysel satın alma işlemleri için kullanmalarına olanak tanıyacak yeni bir ödeme işlemcisi planlarını da duyurdu.

Altcoin ile ödemelere doğru artan benimseme

Yakın tarihli bir “Cornerstone Advisors anketi, halihazırda kripto sahibi olan tüketicilerin %60’ının kripto para birimlerine yatırım yapmak için “kesinlikle” bankalarını kullanacağını ortaya koydu. Ayrıca, bir PYMNTS raporu, Y kuşağının %78’inin ve Z kuşağı kripto sahiplerinin %82’sinin temassız alışveriş yapmak için kullanmakla ilgilendiğini belirtti.

Asya ve Pasifik’teki ülkeler, dijital bankacılık sistemlerini kullanarak anında ödeme sunma konusunda dünyanın zirvesine yükseldi. APAC, son yıllarda dijital bankacılık işine hakim olmak için yükseldi ve dünyanın yaklaşık 250 dijital bankasının %20’sini oluşturdu. Anında ödemeler, gerçek zamanlı ödemeler ve harika son kullanıcı deneyimleri sağlamak için bir anlık mesajlaşma/ödeme katmanı kullanan katılımcı bankalar arasındaki dijital işlemlerdir. Gerçek zamanlı bir transfer yapmak için, birkaç kripto dışı anında ödeme ağının ön fon sağlayan yararlanıcı hesaplarına ihtiyacı vardır. Öte yandan Ripple’ın (XRP) İsteğe Bağlı Likiditesi (ODL), ön fonlama gerekliliğini ortadan kaldırıyor.

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?