Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerEkonomiİstikrar Komitesi,Bakan Nebati başkanlığında toplandı

İstikrar Komitesi,Bakan Nebati başkanlığında toplandı

Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada, Finansal İstikrar Komitesinin 5’inci toplantısının, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında bugün gerçekleştirildiği bildirildi.

 

Toplantıda, küresel ekonomik gelişmelerin, ülkenin finansal sistemine olan etkilerinin değerlendirildiği aktarılan açıklamada, “Küresel enflasyondaki ve emtia fiyatlarındaki seyrin önümüzdeki dönemde makro ekonomik göstergelere beklenen yansımaları, küresel finansal kurallardaki sıkılaşmanın gelişmekte olan ülkelere etkileri, detaylı bir formda ele alınmıştır. Bankacılık ve sigortacılık bölümlerindeki son dönem gelişmeler mercek altına alınmıştır.” kelamı kullanıldı.

Açıklamada, Türk bankacılık kısmının temel göstergelerindeki güçlü duruşunun devam ettiği vurgulanarak, sigortacılık kısmı ve sermaye piyasalarının iktisada olan katkılarının sürdüğü belirtildi.

 

Toplantıda, makro ihtiyati siyaset tedbirlerinin özellikle kredi piyasasına olan etkilerinin analiz edildiğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

“Finansmana erişim imkanlarına etkileri değerlendirilmiştir. Komite, önümüzdeki dönemde daha önce belirlenen siyaset çerçevesinde gerekli adımların atılmasında üyelerinin ortasındaki eş güdüm ve iş birliğini sağlamaya devam edecektir.”

 

Bakan Nebati de Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Finansal İstikrar Komitesi 5. Toplantısı’nı gerçekleştirdiklerini belirterek, şu bilgileri verdi:

 

“Ekonomik gelişmelerin, ülkemiz finansal sistemine olan etkilerini, bankacılık ve sigortacılık kollarındaki son dönem gelişmeler ile makro ihtiyati siyaset tedbirlerinin kredi piyasasına olan etkilerini kapsamlı bir halde ele aldık. Önümüzdeki süreçte, Komitemiz, eş güdüm ve iş birliği içerisinde gerekli görülen adımları kararlılıkla atmaya devam edecektir.”

 

 

Yatırımcılar dijital varlıklara hakim olmaya hazırlanıyor

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?