Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerKripto ParaEskilerin Virali “dans eden bebek” de NFT oldu

Eskilerin Virali “dans eden bebek” de NFT oldu

1990’dan önce doğduysanız, internetin en eski viral fenomenlerinden biri olan dans eden üstü çıplak bebeğin 3D grafiğini hatırlayabilirsiniz. Bu grafik, şimdi günümüz teknolojisine uyarlandı ve NFT olarak tekrar hayatımıza giriyor.

1996 yılında ABD’deki büyük haber ağlarında görünmeden önce e-posta zincirleri aracılığıyla yayılmaya başlayan “Dans Eden Bebek” animasyonu, şimdi de NFT (non fungible token) olarak yaşamaya devam ediyor.

CNN’in haberine göre, grafik, Michael Girard, Robert Lurye ve John Chadwick ve Viyana merkezli yaratıcı grup HFA-Studio işbirliğiyle elden geçirildi. Artık “Dans Eden Bebek”, 2022 yılına uygun bir şekilde kripto bir varlık olan NFT biçiminde önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek.

Yeni oluşturulan NFT modellerde, “Dans Eden Bebek” figürünün son derece ilgi çekici görünümlere sahip ayrıntılarla bezendiği görülüyor.

Unreal Pictures ve Autodesk, “Dans Eden Bebek”in telif hakkını 2004 yılına kadar paylaştı ve figürün yer aldığı tişört, ekran koruyucu, kurmalı oyuncak gibi çeşitli ürünlerin karını da ikiye böldüler. Ardından Autodesk, Unreal Pictures’ı doğrudan satın aldı.

Bugün, animasyonun yaratıcıları ara sıra yapılan röportajlar ve internet yoluyla tanınıyor, ancak çoğunlukla göz önüne çıkmaktan kaçındılar.

 

 

 

 

LG Electronics, NFT Platformu LG Arka Lab’ı tanıttı

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?