Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaHaberlerEasyCep Yenileme Merkezinden Dev Yatırım

EasyCep Yenileme Merkezinden Dev Yatırım

Sıfır bir cep telefonun üretilmesi ve birinci yılındaki kullanımı tabiatta yaklaşık 85 kilogram karbon salınımına sebep oluyor. Bunun yüzde 95’i üretim safhasında ortaya çıkıyor. Geri kalan yüzde 5’lik kısım ise telefonların ortalama 2 ile 5 yıl ortasında değişen kullanımı mühletine yayılıyor.

Bir ağacın 85 kg’lık bir karbon salınımını dengelemesi ise yaklaşık 20 yıl sürüyor. Döngüsel ekonomiyi destekleyip sıfırdan üretim yerine yenilenmiş aygıt tercih etmek doğal kaynakların korunarak gelecek nesiller için daha yaşanabilir bir dünya bırakmak manasına geliyor.

Türkiye’de son 5 yılda her yıl ortalama (2018 yılı hariç) 11 milyon adet yeni cep telefonunun satıldığı pazarda, 2021 yılı itibariyle 4,6 milyar dolarlık bir hacim oluştu. Yüksek ithalat sayıları nedeniyle yenilenmiş cep telefonu pazarı her geçen gün daha da bedel kazanıyor.

Türkiye’de yenilenmiş telefon pazarı artık 20 milyon dolarlar düzeyinde. Hem KDV indirimi ve taksit avantajları ile devlet teşvikleri hem de tüm dünyada döngüsel iktisada geçişin ehemmiyet kazanması ile pazarın süratle büyüyeceği öngörülüyor.

EasyCep’ten dev adım

Türkiye’nin en büyük yenilenmiş elektronik eser marketi EasyCep, 4 bin metrekarelik tesis yatırımına imza attı. Âtıl duran elektronik yapıtların tekrar iktisada kazandırılmasına öncülük eden EasyCep’in İstanbul / Kağıthane’deki yenileme tesisinin açılışı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı merasimle gerçekleşti.

Kurulduğu günden bu yana istikrarlı büyümesini sürdüren ve Türkiye’de yeni bir kısmın oluşmasına öncülük eden EasyCep, 250 kişinin istihdam edildiği 4 bin metrekarelik tesis yatırımını devreye aldı.

4 bin metrekarelik yenileme tesisi 250 kişilik teknisyen grubu ile hizmet veriyor. 8’i İstanbul’da olmak üzere, 20 mağaza açan EasyCep, aylık yenileme kapasitesini ise 2022 yılı başında 10 bin adetten 150 bin adede yükseltti. EasyCep’in hedefi önümüzdeki 3-4 yıl içinde Türkiye’de yenilenmiş her 10 telefondan 4’ünün EasyCep tarafından yenilenmiş olması.

 

 

Resesyon Nedir? Resesyon Ne Demek? Resesyonun Anlamı Ne?

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?