Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaDiğerTeknolojiEA, Kişisel Reklam ve Oyun İçi İçerik Gösterme Patenti Aldı

EA, Kişisel Reklam ve Oyun İçi İçerik Gösterme Patenti Aldı

EA Games’in paraya ne kadar paraya aç bir şirket olduğu gerçeği oyun camiası arasında bir şaka haline geldi. Oyuncular, gerek FIFA Ultimate Team gerek Battlefield Battle Pack gerekse Star Wars Battlefront olsun yıllardır EA Games’in oyunlarındaki oyun içi alışveriş sistemiyle alay ediyorlar. Ancak bu sefer EA gerçekten gözünü cüzdanlarımıza dikmiş gibi görünüyor.

Akıllı telefonlarınızdaki oyunlarda bulunan reklamların birçoğunun sizin aktivitelerinize göre şekillendiğini, karşınıza ilgili olduğunuz konularda reklamlar çıktığını biliyorsunuzdur. EA Games, artık oyunlarında böyle bir stratejiye yönelmeyi planlıyor.

EA Games, oyun tarzınıza göre oyun içi içerik ve reklam göreceğiniz sistemin patentini aldı

EA Games’in yeni aldığı patentin açıklamasına ve şemalarına göre patent, kullanıcı için oyun aktivitelerine dayalı olarak bir ‘persona’ (kişilik) belirleyen bir sistemi barındırıyor. Bu sistem, oyuncuların personalarına göre onlara oyun içi içerikleri ve reklamları gösterecek.

Patentteki şemalarda oyuncu personaları arasında kaşif, rekabetçi, toplayıcı, destek, savaşçı, ‘tank/ön saf, lider ve tamamlayıcı kategorileri yer alıyor. Bir oyuncunun kişiliğini belirledikten sonra sistem, oyuncuya sağlanacak verileri seçerken bu kategorideki kullanıcılara ne gösterileceğini belirleyen bir algoritma kullanıyor.

Sistem, bir oyuncunun kişiliğini farklı oyunlar oynayan oyuncuların ortalama kişilikleriyle karşılaştırıyor ve eğer karşılaştırmalarda benzerlikler varsa söz konusu oyuna dair reklamlar gösteriliyor.

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?