Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerEkonomiDASK Genel Müdürü Eren: 'Hasarları tazmin edecek güce sahibiz'

DASK Genel Müdürü Eren: ‘Hasarları tazmin edecek güce sahibiz’

Türk Reasürans ve Doğal Afet Sigortaları Kurumu Genel Müdürü Selva Eren, finansal ve operasyonel tüm hazırlıkları, coğrafyada meydana gelebilecek muhtemel büyük bir zelzelesi göz önüne alarak yaptıklarını, tüm üniteler ve finansal ödeme gücüyle üzerlerine düşeni yapmak için hazır olduklarını bildirdi.

Eren, yaptığı yazılı açıklamada, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin çok sayıda ili etkilediğini ve acı kayıplar yaşandığını aktararak, hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

Zelzele sonrası sürdürülecek çalışmalarda kurumlarına da büyük sorumluluk düştüğüne işaret eden Eren, şunları kaydetti:

“Bu sorumluluğun farkındalığı ile vatandaşlarımıza bir an evvel maddi teminat sağlamak ismine harekete geçtik. Bu maksatla birinci olarak Ankara Harikulâde İdare Merkezimizdeki takımlarımıza, İstanbul takımlarımızın de iştirakiyle tam takım çalışmalarımızı başlattık. Ayrıyeten, yöneticilerimiz ve hasar gruplarımız ile birebir gün içinde bölgeye intikal ettik. Sarsıntıdan etkilenen vatandaşlarımıza en süratli formda hizmet vermek hedefiyle bölgede kuracağımız taşınabilir ofislerin ve sarsıntı tırımızın konuşlanacağı yerleri tespit ettik.

Sarsıntı tırımız birinci olarak Kahramanmaraş’a yerleşerek hizmete başlamış olup, öbür taşınabilir ofislerimiz ise 13 Şubat prestijiyle faaliyete geçecektir. Bugüne kadar finansal ve operasyonel tüm hazırlıklarımızı, coğrafyamızda meydana gelebilecek muhtemel büyük bir zelzelesi göz önüne alarak yaptığımız için tüm ünitelerimiz ve finansal ödeme gücümüzle üzerimize düşeni yapmak için hazırlıklarımız tamdır.

Bugün prestijiyle biriken sarsıntı fonlarımız 23 milyar TL düzeyinde olup, sigortacılık tekniği çerçevesinde bu fiyatın üzerine eklediğimiz önemli ölçüde reasürans müdafaası ile toplamda 117 milyar TL ödeme kapasitemiz ile bu ve gibisi birçok sarsıntıda sigortalarımızın hasarlarını tazmin edecek finansal güce sahibiz. Operasyonel süreçlerde ise mümkün büyük bir afete hazırlıklı olmak ismine yenilediğimiz bilgi sistemleri altyapımız, beklediğimiz performansta, meselesiz ve kusursuz hizmet sunmamıza imkan sağlamaktadır.”

Selva Eren, Alo DASK 125, e-devlet ve web sitesi aracılığı ile kesintisiz şekilde hasar ihbarı almanın yanında diğer kamu kurumlarının yaptığı tespitler doğrultusunda sigortalılardan ihbar gelmesini dahi beklemeden hasar süreçlerini başlatıp ödemelerini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Şu ana kadar tarafımıza ulaşmış 30 bini aşkın hasar ihbarı sürece alınmış olup eksper görevlendirmelerine başladık. Sarsıntının üzerinden şimdi 24 saat geçmeden birinci hasar ödememizi gerçekleştirdik ve hasar ödemelerimizi süratle sürdürüyoruz.

DASK olarak, bağlı bulunduğumuz Hazine ve Maliye Bakanlığımız ve düzenleyici üst kurumumuz Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumumuzdan takviye alarak tüm takımımız ile gerek bölgede gerekse merkezimizde vazifemizi yerine getiriyoruz.” tabirlerini kullandı.

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?