Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerEkonomiBenzine bu gece yeniden zam geliyor!

Benzine bu gece yeniden zam geliyor!

Bir süredir çalkalanmakta olan döviz kurları ve uluslararası akaryakıt fiyatlarındaki hareketlilik hala devam ediyor. Hal böyle olunca da akaryakıt fiyatları direkt olarak etkilenen bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Benzine bu geceden itibaren geçerli olmak üzere yeni bir zam daha gelmesi bekleniyor.

Sektör kaynaklarının aktardığına göre, benzinin litre fiyatı bu geceden itibaren 1 lira 33 kuruş zamlanacak. Motorinde ise fiyatı değişimi beklenmiyor. Rusya Ukrayna savaşından da etkilenen brent petrol fiyatları ülkemizde araç sürücülerini zor duruma sokmaya devam ediyor diyebiliriz.

Benzine bu gece zam geliyor!

Zamla birlikte bayram öncesinde benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 20,33 TL’ye, Ankara’da 20,44 TL’ye, İzmir’de 20,45 TL’ye yükselecek. Motorinin litre fiyatı bugün itibarıyla yaklaşık olarak İstanbul’da 22,01 TL, Ankara ve İzmir’de 22,11 TL seviyesinde bulunuyor.

İstanbul’da benzinin litre fiyatı, bir sene önce 7,07 TL fiyatı civarındaydı. Bu yıla geldiğimizde ise 12,29 TL seviyesindeydi. Bu geceki zamla birlikte zam oranı, yıllık yüzde 188, yıl başından bu yana yüzde 65 olmuş olacak. Motorinin litre fiyatı ise bir sene önce 6,43 TL, yıl başında 11,43 TL idi. Motorinin litre fiyatı, son bir yılda yüzde 242, yıl başından bu yana yüzde 93 zamlandı.

 

 

 

Doğal Gaz ve Elektrikten Sonra Alkolede Zam Geldi

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?