Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerBebekBebek Anne Karnında En Çok Ne Zaman Kilo Alır?

Bebek Anne Karnında En Çok Ne Zaman Kilo Alır?

Kutsal bir süreç olan hamilelikte, annenin karnındaki bebeğin zamanla gelişmesi büyümesi, zamanla annenin karnındaki bebeğini hissetmesi alınan tüm kilolara bedeldir. Alınan kilolar doğumdan sonra verilir, birazı da vücuda yapışık kalabilir.

Bu süreçte anne adaylarının merak ettiği şey, hamilelikte ne zaman kilo almaya başlanır? Aslında başlangıçta annenin kilosu çoğu şeyi belirler. Her anne farklı zamanlarda kilo almaya başlayabilir.

Gebelikte bebeğin kilo almasını etkileyen çok çeşitli sebepler vardır. Fakat bu sebeplerin en kıymetlisi beslenmedir. Anne nasıl beslenirse bebeğin kilo alma süreci o formda ilerler. Bu nedenle gebelikte bebek kilosu, annenin beslenmesine bağlıdır.

Hamilelikte Bebeğin Kilosu Neye Bağlı Olarak Artar?

 

Bebeğin anne karnına yerleşmesi ile birlikte, bebek gelişmeye başlar. Bu gelişim süreci tam olarak 9 ay sürmektedir. 9 ay boyunca bebek, bedeninin gelişimini tamamlayarak dünyaya gelir. Bu gelişim süreçlerinden biri de kilo alımıdır. Bebeğin anne karnında kilo alması değerli bir süreçtir.

Çünkü yeteri kadar kilo almayan bebeklerde komplikasyon oluşumu görülmektedir. Bebeğe hakikat halde kilo aldırmak, annenin misyonudur. Anne, gerçek formda ve gerçek vakitte beslendiği sürece bebeğine kilo aldırabilir. Pekala anne karnındaki bebek en çok hangi haftalarda kilo alır? Bu haftalarda nasıl beslenmek gerekir? Birçok anne adayının merak ettiği bu mevzulara dair her ayrıntıyı anlatmaya çalıştık…

Bebek En Çok Son 3 Haftada Kilo Alır

Anne karnındaki bebek en çok hamileliğin son 3 haftasında kilo alır. Bebek, son 3 haftaya gelene kadar beden gelişimini tamamlar. Böylelikle erken doğum durumuna karşı hazırlıklı olur. Bundan sonraki 3 haftada ise kilo alımı artmaya başlar. Anne adayı, doğuma 3 hafta kala yediklerine daha fazla dikkat etmelidir. Kilo alımının olağan bir biçimde ilerlemesi açısından beslenme çok kıymetlidir. Bir bebek 3 kg. olarak dünyaya geliyorsa bu 3 kilonun 2’sini son üç ayda almış olur.

Gebelikte Bebeğe Kilo Aldıran Besinler Nelerdir?
Gebelikte bebeğe kilo aldıran besinler şunlardır:

 1. Bakliyatlar
 2. Yeşil yapraklı sebzeler
 3. Kuruyemişler
 4. Tahıllar
 5. Süt ve süt ürünleri
 6. MeyvelerBu besinler, bebeğinizin kilo almasına yardımcı olacaktır. Hamile olanların, bu besinleri bilhassa de son haftalarda tüketmeleri gerekir.

Bebeğin Kilo Almasına Pürüz Olacak Besinler Nelerdir?

Bebeğin kilo almasını sağlayan besinler kadar kilo almasına mani olan besinler de vardır.

Bu besinler şunlardır:

 1. Hamur işleri
 2. Börek
 3. Kızartma
 4. Patates
 5. ÇörekGibi yağlı ve ağır besinler, bebeğin kilo almasına mahzur olur. Bunun için gebelik boyunca bu tıp besinleri kendinizden uzak tutmanız gerekir.

Gebelikte Bebeğin Kilosu Neye Bağlıdır?

Gebelikte bebeğin kilo almasını etkileyen çok çeşitli sebepler vardır. Fakat bu sebeplerin en değerlisi beslenmedir. Anne nasıl beslenirse bebeğin kilo alım süreci o biçimde ilerler. Bu nedenle gebelikte bebeğin kilosu, annenin beslenmesine bağlıdır. Bunun yanı sıra genetik faktörler de yeniden bebeğin kilo alımını etkileyen bir öteki konudur. Yanlışsız bir kilo alımı için gerçek beslenme koşuldur.

Gebelikte Nasıl Beslenmek Gerek?

Beslenme, ömrün her alanında gerekli bir durumdur. Lakin gebelikte beslenme, çok daha değerlidir. Bebeğin sıhhatini ve kilosunu belirleyen en değerli öge, beslenmedir. Bundan ötürü nasıl beslenirseniz, bebeğiniz ona uygun halde kilo alacaktır.

Beslenme konusunda uzmanların tavsiyelerine kulak asmak gerekir. Hatta gebeliğe özel bir menü isteyebilirsiniz. Böylelikle daha istikrarlı ve de sağlıklı beslenmiş olursunuz. Burada değerli olan bebeğin son haftalarda kilo aldığını ve bu haftalardaki beslenmenin daha dikkatli yapılması gerektiğini bilmenizdir.

 

 

 

Anne Olmak Sağlıklı Bir Hayata Sahip Olmaktır!

Facebook Yorumları
Anne ve Bebek
Anne ve Bebekhttps://keyifsiz.com/
Anne ve Bebek Hakkında Her şey...
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?