Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaHaberlerAvrupa Kurulu, Fransa'ya şov hakkına hürmet duyması daveti yaptı

Avrupa Kurulu, Fransa’ya şov hakkına hürmet duyması daveti yaptı

Avrupa Kurulu‘nden İnsan Hakları Komiseri Dunja Mijatovic imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Fransa’da emeklilik ıslahatına karşı şovlarda bazen güvenlik güçlerinin de amaç olduğu şiddet olaylarının yaşandığı belirtildi.

Açıklamada, bu durumun güvenlik güçlerinin göstericilere karşı orantısız güç kullanmasını haklı çıkaramayacağına dikkat çekilerek, Fransa’ya gösteri hakkına saygı duyma ve bunu garanti altına alma çağrısı yapıldı.

Fransa’da 16 Mart’ta emeklilik ıslahatının mecliste oylanmadan kabul edilmesinin akabinde düzenlenen ıslahat tersi şovlarda polis ve göstericiler ortasında şiddet olayları yaşanıyor.

Dün ülke genelindeki şovlarda 457 kişi gözaltına alınırken, 441 polis ve jandarma yaralanmıştı.

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?