Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaHaberlerAlmanya’nın kuzeyinde sabotaj nedeniyle tren seferleri durdu

Almanya’nın kuzeyinde sabotaj nedeniyle tren seferleri durdu

Alman demir yolu şirketi Deutsche Bahn’dan yapılan açıklamada, trenlerin telsiz sisteminde yaşanan sorun yüzünden ülkenin kuzeyinin büyük kısmında seferlerin gerçekleştirilemediği belirtildi.

Hamburg, Schleswig Holstein ve Aşağı Saksonya eyaletlerinden Kassel’e, Berlin’e ve Kuzey Ren Vestfalya’ya gerçek kentler ortası tren seferlerinin yapılamadığı tabir edilen açıklamada, Berlin, Hannover ve Kuzey Ren Vestfalya ortasındaki süratli tren seferlerinin durdurulduğu, Berlin’den Amsterdam’a IC tipi trenlerle gerçekleştirilen seferlerin de iptal edildiği kaydedildi.

Açıklamada Aşağı Saksonya, Bremen ve Schleswig-Holstein eyaletlerinde seferlerde aksamalar yaşandığı bilgisi paylaşıldı.

Teknik sorunun sabotajdan kaynaklandığı belirtilen açıklamada, tren trafiği için bedelli olan kablolara sabotaj yapılması nedeniyle bu sabah ülkenin kuzeydeki tren trafiğinin yaklaşık üç saat müddetle durduğu aktarıldı.

FEDERAL POLİS İNCELEME BAŞLATTI

Ulaştırma Bakanı Volker Wissing Landau kentinde yaptığı açıklamada iki yerde kabloların kesildiğini söyledi.

Wissing, kabloların taammüden kesildiğini, bunun sabotaj hareketi olduğunu vurgulayarak, Federal Polisin inceleme başlattığını, olayın art planının artık bilinmediğini kaydetti.

Federal Polisten yapılan açıklamada da Deutsche Bahn’a ilişkin kabloların Berlin ve Kuzey Ren Vestfalya eyaletlerinde kesildiği belirtilerek, olayın inceme sürecinde olduğu için öbür detayın verilemeyeceği aktarıldı.

 

 

 

Dolap ve Mutfağınızın İçini Hizaya Getirecek Düzenleyiciler

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?