Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerSporAli Koç'tan şampiyonluk yorumu: Bu sene bizim yılımız olacak

Ali Koç’tan şampiyonluk yorumu: Bu sene bizim yılımız olacak

Yüreğir Belediyesi tarafından Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Gelecek Sizsiniz” aktifliğine katılan Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç gençlerin sorularını yanıtladı.

“Hayatınızdaki dönüm noktalarınız nelerdir?” sorusu üzerine Koç, 3 Haziran 2018’in, dedesi Vehbi Koç ve ağabeyi Mustafa Koç‘un vefatının, hayatının dönüm noktalarından olduğunu söyledi.

‘Doğru alınan, yanlış uygulanan bir karar’

Türkiye’deki 21 yaş altı liglerin kapatılmasına ait soruyu da yanıtlayan Koç şöyle karşılık verdi:

“Karar kendi içinde bakarsan yanlışsız olabilir zira U21’e gelmiş çocuklar artık genç değiller. Bunların yetişkinlerle oynaması isteniyordu. Onun için U21 kapatıldı. Yerine bir şey konmadığı için sonuçta yanlış karar olarak çıktı. Oradaki durum biz kulüplere ikinci, üçüncü liglerde kadro alma hakkı verilecekti o da olmadı. Münasebetiyle U19’a kaldık. Kulüplerin istediği üzerine rezerv lig yapıldı. Sonra hazır olmadığımızı anladık. Öteki bahara kaldı lakin gelecektir. Değişik ülkelerde gerçek modeller var. Buraya bir şey uygulamamız lazım.”

‘Bu sene bizim yılımız olacak’

Fenerbahçe’nin şampiyonluk hasretine ait soru üzerine Koç, “Kısmetse, inşallah… Allah’ın müsaadesiyle bu sene bizim yılımız olacak” dedi. Teknik yönetici Jorge Jesus‘un gönderilmemesi gerektiğini vurgulayan bir iştirakçinin konuşması üzerine Ali Koç, “Jesus’u gönderen yok, giderse kendisi gider” yanıtını verdi.

Hazırlık maçlarının Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu vilayetlerinde yapılması talebi üzerine Koç, buna katıldığını, Fenerbahçe’nin her sene Doğu’da 2-3 kente gitmesi gerektiğini anlattı.

‘Biz de kapı kapı maddi dayanak arıyoruz’

Koç, işitme engelli bir atletin kadrosuna takviye istemesi üzerine, kendilerinin de takviye için kapı kapı dolaştıklarını belirterek, “Forma isterseniz yollarız, onun dışında kapı kapı maddi takviye aradığımız için bizim de yapacaklarımız sonlu. Sizin kulübünüze forma yollayabiliriz” sözlerini kullandı.

‘Arda Güler seçkin gelen futbolculardan’

“Arda Güler ve genç yetenekler hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine Koç, “Nüfusu yüksek bir ülkenin yetiştirdiği gençler parmakla sayılacak kadar azsa bir şeyi yanlış yapıyoruz ancak sahiden büyük yetenekler var. Onların bir türlü 18-19’dan sonra gelişimi devam ettirilemiyor. Bu da sistemsel düşünce. Arda Güler çok nadir gelen futbolculardan. Onu nereye koyarsanız başarılı olacaktır fakat daha çok Ardalara gereksinimimiz var” diye konuştu.

 

 

 

 

Şanlıurfa Akçakale’deki patlamanın nedeni muhakkak oldu

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?