Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaTRENDAhbap Derneği, zelzeleden etkilenenler için Zelzele İnançlı Noktalar Haritası paylaştı

Ahbap Derneği, zelzeleden etkilenenler için Zelzele İnançlı Noktalar Haritası paylaştı

Bu sabah 04.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli meydana gelen zelzele etraftaki birçok ili sarstı. Yıkılan bölgelerde arama kurtarma çalışmaları devam ederken, birçok vatandaş konutlarını terk etmek zorunda kaldı. Ahbap Derneği, zelzeleden etkilenenler için kapılarını açan kurum ve işletmelerin yer aldığı bir inançlı noktalar haritası paylaştı.

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) bilgilerine nazaran bu sabah 4.17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen zelzele etraftaki birçok vilayette yıkıma neden oldu. Kahramanmaraş’ın yanı sıra Hatay, Gaziantep, Malatya, Adana ve Osmaniye üzere birçok etraf vilayette de binaların yıkıldığı sarsıntı sebebiyle birçok vatandaş bulunduğu bölgeleri terk etti.  

Sarsıntı çalışmalarına katılan Ahbap Derneği, sarsıntı sonrasında konutlarını terk etmek zorunda kalan vatandaşlar için “Deprem Güvenli Bölgeler Haritası” yayınladı. Resmi toplumsal medya hesaplarından paylaşılan haritada vatandaşlara kapılarını açan kurum ve işletmelerin pozisyonları yer alıyor. Gereksinimi olan vatandaşlar harita üzerinden en yakın inançlı bölgeleri bularak, işaretli noktalara gidebilir.

Ahbap Derneği’nden yapılan açıklamaya nazaran, kendi işletmelerinin haritaya eklenmesini isteyenlerin @Ahbap_iletisim adresine ulaşmaları gerekiyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?