Pazar, Nisan 14, 2024
Ana SayfaDiğerEğitim8 bin 500 öğretmen Şırnaklıların kapısını çalıyor

8 bin 500 öğretmen Şırnaklıların kapısını çalıyor

“Öğretmenler 45 bin kapı çaldı”

“8 bin 500 öğretmen velilerin kapısını çalıyor”

“Bu gün itibari ile ilimizde bütün öğretmenlerimiz yani 8 bin 500 öğretmenimiz ile velilerin kapısını çalıyor. Bizde kızlarımız Nevra ve Irmak’ın öğretmenlerini bu gün evimizde ağırlıyoruz. Biz burada öğretmenlerimizi ağırlarken, Şırnak genelindeki ailelerimiz de öğretmenlerini ağırlıyorlar. Bu uygulamayı bundan sonra kesintisiz devam ettirmek istiyoruz. Buradaki temel amaçlarımız öğretmenlerin, öğrencilerini, aileleriyle birlikte daha yakından tanısın. Bununla birlikte yurdumuzun değişik bölgelerinde gelen öğretmenlerimizle Şırnaklı ailelerimizi arasında gönül köprüsü tesis edilsin. Bir kaynaşma ve karşılıklı duygu alışverişi, bilgi alışverişi ve bu anlamda da güzel bir ortam oluşmasını istiyoruz. Bu projeyi başlatırken de öğretmenlerimiz misafir olduklarında adeta ayrılamadıklarını ifade ettiler. Eğitim de hep arzu ettiğimiz okul aile işbirliği, okul veli işbirliği, öğrenci, öğretmen ve veli kaynaşmasına çok olumlu katkı oldu.”

“Şırnak terörle mücadelede çok şeyi başardı”

Kent genelinde öğretmenler sayesinde toplumsal kaynaşmanın pekişeceğini inandıklarını dile getiren Vali Pehlivan, “Bize gel öğretmenim’ projesi devam ediyor. ‘Duy Beni’ Projesini başlatırken veya eğitim öğretim de genel olarak Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlemiş olduğu ve Cumhurbaşkanımızın himayelerinde 2023 Eğitim vizyon belgesi ve devamında hedefler doğrultusunda ilimizde de eğitim öğretim kalitesini ve başarı seviyesini yükseltme gayemiz var. Bizim bir sloganımız var. ‘Şırnak Başaracağım Diyor’ bunu artık ‘Şırnak Başarıyor’ ifade ediyoruz, ifade etmek istiyoruz. Çünkü türlü sıkıntılar yaşamış ilimiz özellikle terörle mücadele nedeniyle çok şeyleri başardı. Devletimizin kararlılığı, yatırımları, attığı adımlar sayesinde şimdi bunlar pekişerek devam ediyor. Çok şükür yakalamış olduğumuz huzur ve güvenlik iklimiyle bu tür adımlarla, sosyal faaliyetlerle daha kalıcı hale geliyor” şeklinde konuştu.

 

 

 

Okul Sistemindeki Açık: Bu Çocuk Nerede Diye Soran Olmadı!

Facebook Yorumları
Keyifsiz
Keyifsizhttps://keyifsiz.com
Web sitemiz 01.03.2022 tarihinde, siz değerli kullanıcılara en özgün, en güncel, en eğlenceli içerikleri en kaliteli haliyle sizlere sunmak için hizmetinize sunulmuştur. Hakkımızda söyleyeceğimiz ilk husus işimizi severek yaptığımızı belirtmek isteriz. Yaptığımız işe hakim, detaycı, özgür ruhluyuz. Bu yüzden herhangi bir yayın politikamız yoktur. Sizlere de Keyifsiz Forum bölümünde istediğiniz şekilde paylaşım imkanı sağlıyoruz.İletişime Geç: bilgi@keyifsiz.com
İlgili İçerikler

Popülaritesi Yüksek İçerikler

En Son Yapılan Yorumlar

Türkiye’nin En İyi Sosyal İçerik Platformları 2022 Açık En İyi 14 Sosyal İçerik Platformu Listesi
Keyifsiz Açık Antropoloji ne demek?